Výstup na Kilimandžáro 4 – víza do Tanzanie

Následující informace vychází z našich zkušeností a jsou určeny k základní orientaci. Doporučujeme, abyste si vždy před cestou ověřili u zastupitelského úřadu Tanzánie, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Pro vyřízení víza do Tanzánie máte tři možnosti: tradičním způsobem na ambasádě v Berlíně, na vybraných hraničních přechodem po příjezdu a nově i online.

Velvyslanectví Tanzánie v Berlíně

Vízum je možné získat klasicky ještě před odletem do Tanzánie na Velvyslanectví Tanzánie v Berlíně:
Botschaft der Vereinigten Republik Tansania
Eschenallee 11
140 50 Berlin (Charlottenburg Westend)
Tel. 0049 30 3030800, Fax 0049 30 30308020
Web: www.tanzania-gov.de 
Úřední hodiny: Po-Pá: 9:00 – 16:30, Vízová sekce: 10:00 – 13:00

Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR, s příplatkem 20 EUR lze požádat o expresní vyřízení žádosti během jednoho dne. Platí se převodem na účet.

My jsme vyřizování víza na berlínské ambasádě vyhodnotili jako zbytečně časově náročné a drahé, a tuto možnost jsme nevyužili. Později se ukázalo, že to byla správná volba.

Vízum po příjezdu do Tanzánie

Jednorázové turistické vízum na dobu nepřevyšující 3 měsíce je možné získat také na počkání na nejvýznamnějších hraničních přechodech až po příjezdu do Tanzánie:

  • Dar es Salaam International Airport
  • Zanzibar International Airport
  • Kilimanjaro International Airport
  • Namanga Entry Point (Tanzania-Kenya boarder point)

Cena jednorázového turistického víza je 50 USD. Platí se hotově a jeho vyřízení obvykle nezabere více jak 30 minut.

Dokumenty potřebné k vyřízení víza na hranici:

  • cestovní pas platný ještě 6 měsíců po vstupu do Tanzánie
  • 1x fotografie pasového formátu (podle zkušeností našich klientů vás vyfotí přímo na letišti, pokud ji mít nebudete).
  • 1x vyplněný formulář, který obdržíte na hraničním přechodu nebo už v letadle
  • také by po vás mohla být požadována kopie zpáteční letenky a/nebo rezervace hotelu

My jsme při naší cestě do Tanzánie v roce 2018 zvolili vyřízení víza po příletu na hranici, a skutečně to bylo docela jednoduché a rychlé. Potvrdilo se nám, že vyřizovat vízum na ambasádě v Berlíně by bylo zcela zbytečné.

Elektronické vízum

Od konce roku 2018 je nově také možné si vyřídit turistické vízum do Tanzánie elektronicky, takzvané eVISA. Novou žádost můžete vytvořit na: https://eservices.immigration.go.tz/visa/ S tímto druhem víza nemáme vlastní zkušenosti, protože v době naší cesty nebylo k dispozici. Poplatek se platí kartou a doporučuje se požádat minimálně dva až tři týdny před plánovanou cestou do Tanzánie.

Podle zkušeností jiných cestovatelů tato varianta vyžaduje zběhlost v práci se soubory v PC, ale jinak se jeví ve srovnání s klasickými vízy jako docela jednoduchá a bez zbytečných vícenákladů. V jednom případě, o kterém víme, trvalo vyřízení 3 dny a ve druhém případě víc jak 10 dní.

Vízum přes agenturu

Poslední možností je nechat za sebe vyřídit vízum specializovanou agenturu. Za tuto službu je ale pochopitelně nutné zaplatit poplatek a podklady si stejně budete muset připravit vy.

2 odpovědi na “Výstup na Kilimandžáro 4 – víza do Tanzanie”

  1. Bohužel staré info. Teď již vyžadují vízum mít sebou. E-viza nejsou tak jednoduchá,musíte umět s PC,hlavně tedy převod formátů a komprimování naskenovaných dokumentů. Mě poslali vízum za tři dny,dcerce nestačilo deset dní. Tak nespolehejte na týden. Pak existují spol.kde vám vše zařídí,ale samozřejmě si připlatíte a to citelně.zkusenost z r. 2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *