Výstup na Kilimandžáro 6 – hotel v Moshi

Po příjezdu na hotel v Moshi se pravděpodobně tak jako my ze všeho nejdříve ubytujete a trochu si odpočinete po náročné cestě letadlem a vstupních procedurách na letišti.

Keys Hotel v Moshi

Zástupce naší cestovní kanceláře nás zavezl do hotelu Keys. Více informací o tomto hotelu najdete na stránce Keys Hotel Moshi. Je to jeden z řady hotelů, který můžete využít pro přenocování v Moshi před výstupem a v případě potřeby také po výstupu. Keys Hotel Moshi je podle našeho názoru pro tento účel plně vyhovující. Nabízí dostatečně prostorné a pohodlné pokoje, čisté koupelny, docela dobré a cenově dostupné jídlo v restauraci. V jeho areálu je k dispozici také venkovní bazén.

Hotel v Moshi - venkovní bazén
Bazén nabízí příjemnou relaxaci po příletu i po výstupu

Po krátkém odpočinku nás na hotelu navštívil nejdříve zástupce cestovní kanceláře, který nám pomohl se „zbavit“ hotovosti v USD, kterou jsme si přivezli jako doplatek za náš zájezd. Žádné potvrzení o platbě neměl nachystané, tak jsme si rychle napsali na papír rukou svoje vlastní (kolik, kdy a komu jsme zaplatili) a nechali ho to podepsat. Majitelka cestovky Angelica později potvrdila, že se k ní doplatek v pořádku dostal.

Úvodní školení a kontrola vybavení

Krátce poté nás navštívil i náš průvodce. Ten nám dal úvodní školení ohledně výstupu a také důkladně zkontroloval naše vybavení. U jednoho z nás narazil na pár chybějících důležitých věcí, takže jsme se domluvili, že druhý den ráno před odjezdem do parku se stavíme v místní půjčovně vybavení v Moshi a tam si je za poplatek zapůjčí.

Je docela důležité, v kolik hodin přiletíte a v kolik hodin se dostanete na hotel v Moshi. Pokud by to bylo bylo pozdě večer, a už by nebylo možné absolvovat úvodní školení a kontrolu vybavení s vaším průvodcem, bude možná lepší, abyste hned následující den výstup nezahajovali a jeden den si v Moshi odpočinuli, důkladně se připravili a výstup zahájili až ten následující den.

Případně, pokud má vaše skupina privátní výstup (nikdo na vás nebude muset čekat), tak by se asi dala domluvit kontrola se školením i na ráno druhý den po příletu a vyrazit do národního parku Kilimanjaro o něco později. V takovém případě je ale o to důležitější na nic z potřebného vybavení nezapomenout a neztrácet zbytečně další čas v půjčovně.

Večer jsem si dali v restauraci dobrou večeři, připili jsme si na zdraví a zdar naší expedice pivem Kilimanjaro a šli jsme docela brzy zalehnout, protože další den už byl první den výstupu.

Jaké jiné pivo si dát v Moshi než Kilimanjaro?

Cesta na bránu NP Kilimanjaro

Druhý den po snídani nás vyzvedl průvodce a řidič a po doplnění potřebného chybějícího vybavení v půjčovně jsme se vydali na bránu parku. Po cestě jsme nabrali i některé další členy našeho týmu (kuchaře a několik nosičů).

Pokud se vydáte na výstup na Kilimandžáro některou z jižních tras (Machame, Marangu, …), pak je cesta z hotelu na bránu parku relativně krátká. Nejdéle trvá cesta na bránu národního parku, pokud zvolíte tak jako my výstup trasou Rongai, která vede nahoru na horu ze severní strany od hranic s Keňou. Cesta tam trvá několik hodin. Tím ale nechceme hanit trasu Rongai. Byli jsme rádi, že jsme si ji vybrali, protože má jiné výhody. Více o tom, jakou trasu zvolit pro výstup na Kilimandžáro naleznete v článku Kterou trasou? na tomto webu.

Příští článek tohoto seriálu už bude pojednávat o tom, jak to probíhá na bráně národního parku před zahájením samotného výstupu a jak jsme došli první den do prvního kempu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *